NÁHRADKO.CZ O nás

Co to je?

Služba NÁHRADKO.CZ vznikla jako projekt 1.SDZP družstva v rámci snahy zpříjemnit našim zákazníkům orientaci a nákup v jednotlivých internetových obchodech s náhradním plněním, které družstvo provozuje již řadu let. Při přípravě projektu, jehož součástí byla i kompletní aktualizace všech našich obchodů, jsme se po několika konzultacích rozhodli zavrhnout drahá, víceméně unifikovaná, a pro naše potřeby nevhodná e-commerce řešení webových firem na českém trhu, a raději se pokusili sami postavit celý systém přímo na míru našim potřebám se snahou maximálně využít našeho technického zázemí, zkušeností a vlastních zdrojů.

Vzhledem k tomu, že 1.SDZP provozuje několik dceřiných a partnerských chráněných dílen, byl od tohoto rozhodnutí jen krůček k nápadu neomezovat celé řešení pouze na naše firemní potřeby, ale otevřít celý systém i dalším chráněným dílnám, které často bojují s celou řadou nám dobře známých problémů, ať už jde o využítí moderních informačních technologií, CRM systémů, procesů při prodeji v rámci náhradního plnění nebo třeba nedostatku zdrojů na provoz vlastního obchodního nebo IT oddělení. Samozřejmě za tímto nápadem stojí i snaha vytvořit nová chráněná pracovní místa pro osoby se zdravotním postižením, kterých skupina firem okolo 1. SDZP zaměstnává na hlavní pracovní poměr v současné době více než 200.

Jak to funguje?

 • Obchody a služby

  Základem je katalog ověřených internetových obchodů a chráněných dílen, které poskytují náhradní plnění. Při registraci každé firmy vyžadujeme kopii potvrzení z ÚP o zaměstnávání OZP a roční objem náhradního plnění, který je chráněná dílna schopná a ochotná vyčlenit pro prodej zboží nebo služeb na serveru NÁHRADKO.CZ. Tímto krokem se snažíme předejít podvodnému jednání a dalším neblahým aktivitám jako je např. přefakturace apod., které jsou s náhradním plněním často spojovány.

  Z pohledu zákazníka má tento přístup několik výhod. Jednak může rychle porovnat ceny téhož zboží u jednotlivých obchodníků (podobně jako u dalších vyhledávacích služeb), může si sám přímo vybrat od které chráněné dílny zboží nebo služby nakoupí a v neposlední řadě má také jistotu, že mu bude náhradní plnění opravdu poskytnuto v požadovaném rozsahu a při splnění všech zákonných podmínek.

 • Vyhledávání

  Vyhledávání v katalogu funguje podobně jako u jiných vyhledávacích serverů a je možné hledat nejen konkrétní produkt nebo službu, ale též přímo internetový obchod a chráněnou dílnu, značku zboží či jednotlivé kategorie produktů a služeb. Ve výsledcích vyhledávání se kromě základních informací zobrazuje buď přímo odkaz na konkrétní obchod nebo, v případě nalezení shodného zboží či služby, porovnání ceny a možnost zvolit od jaké chráněné dílny zákazník produkt zakoupí.

 • Lepší nabídky

  Sekce Lepších nabídek obsahuje přehled časově omezených, zvýhodněných nebo jinak zajímavých nabídek od firem registrovaných na serveru NÁHRADKO.CZ. Účelem je kromě přehledu akčních cen a slev, také upozornit na zajímavé služby nebo projekty chráněných dílen.

 • Moje NÁHRADKO

  Sekce Moje NÁHRADKO představuje podle našeho názoru vůbec nejzajímavější část celé služby, protože umožnuje všem zakazníkům nakupujícím v internetových obchodech provozovaných na našich serverech mít všechny potřebné informace přehledně a rychle dostupné na jednom místě. Jedná se zejména o:

Identifikace zákazníka při registraci do všech služeb nebo obchodů probíhá na základě e-mailové adresy, proto doporučujeme při nákupech a registracích používat jednu stejnou e-mailovou adresu, tím budete moci maximálně využívat výhod všech služeb.
Samozřejmě nákupy zboží či služeb od firem registrovaných na serveru NÁHRADKO.CZ je možné využívat i BEZ NÁHRADNÍHO PLNĚNÍ. Pro podrobnější informace jak postupovat při nákupu v režimu náhradního plnění se podívejte do této sekce... nebo si přečtěte Časté dotazy a tipy pro nakupování.

Obchodujte s námi

Mohlo by Vás také zajímat:

Vybrané služby